Nabízíme vám 100% kvalitu odvedené práce za rozumnou cenu.

Ploché střechy

Pokud jste se začali zajímat o opravu ploché střechy, je pravděpodobné, že jste narazili na dva hlavní typy hydroizolací, asfaltové pásy a hydroizolační fólie. Prodělali jste možná dilema, zda pásy, nebo fólie. Naše firma Střechy Malimánek je na trhu od roku 1992 a má mnohaleté zkušenosti s oběma těmito materiály. Nebudeme vám proto vyzdvihovat pouze asfaltové pásy, ale řekneme vám nejdříve něco málo i k hydroizolačním fóliím.

Hydroizolační fólie montujeme už cca 20 let. Jejich největším problémem je sluníčko, které i u ověřených značek způsobuje léty velké problémy, např. všechny obchodní domy TESCO v Praze musí nyní po necelých 20 letech nákladně vyměňovat střešní fólie, tzn. odebrat starou vrstvu a dát namísto toho novou. Fólie má delší životnost, jestliže je před sluncem chráněná, tzn. když ji přikryjete kamínky nebo zatravníte, jak můžete vidět níže na obrázcích z našich staveb. Fólie se také velice často používají při opravách starých balkónů, kde zatýká. Berte prosím v potaz, že na většinu fólií se vztahuje záruka 10 let, z naší praxe je životnost těchto fólii 20 let, odhadem přes 30 let, pokud se fólie nepoškodí a ochrání před sluncem.

Námi realizované pokládky fólií na balkónech domů s dlažbou na terčích:

Námi realizované pokládky střešních fólií, kde poté přijde na povrch dlažba na terčích, kamínky, tráva, apod.:

Zde můžete vidět rozsáhlé zatékání fóliemi po cca 20 letech, nebo špatné ukotvení hydroizolačních fólií realizační firmou:

Teď se dostáváme k asfaltovým lepenkám, které taktéž realizujeme od roku 1992. Velkou výhodou lepenek je delší životnost než u fólií. „Nevýhodou“ lepenek je jejich velká nabídka – kdo se v tomto oboru nepohybuje a nenechá si poradit, koupí většinou nějaký „šunt“ bez záruky. Proč lidé stále kupují levné oxidované pásy se zárukou 2 let? Pokud nemá zkušenosti s montáží nebo to předá neodborné firmě, lehce se stane, že lepenku přetaví a zničí tak např. polyesterovou rohož uvnitř, lepenka tím pádem nemá požadované vlastnosti a dochází k zatékání, nebo ji málo nataví a dochází rovněž k zatékání.

Na fotografiích můžete vidět nejčastější chyby při montáži nebo špatném výběru asfaltových lepenek.

My sami montujeme a prodáváme pouze modifikované pásy firmy AQUAIZOL® (Co to jsou modifikované pásy?), u kterých máme 100% jistotu požadované kvality a která poskytuje nejdelší životnost na našem trhu.

Naše firma Střechy Malimánek realizovala tisíce m2 asfaltových pásů po celé republice, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.