Nabízíme vám 100% kvalitu odvedené práce za rozumnou cenu.

Výběr krytiny

Výběr materiálu je velmi podstatný a každý investor by si měl nejdříve odpovědět na otázku, co od střešní krytiny očekávat. Nejčastěji je to požadavek na dlouhou životnost a bezúdržbovost, stejně jako ekologickou nezávadnost. Pojďme se podívat na jednotlivé materiály a jejich vlastnosti detailněji.

Izolace plochých střech

Využití: výrobní a sportovních haly, panelové i rodinné domy, garáže a balkóny

Skladby plochých střech se skládají z několika funčkních vrstev. Mezi nejdůležitější patří hlavní vodotěsnicí vrstva (hydroizolace). Nejčastěji tuto vrstu tvoří hydroizolační PVC fólie nebo souvrství z modifikovaných asfaltových pásů. Jaký je hlavní rozdíl mezi těmito dvěma materiály a který z nich byste měli použít?

Výběr střešní pokrývačské krytiny

Výběr krytiny vedle jiného ovlivňuje sklon střechy. Je-li menší než 20 stupňů, nehodí se používat pálené tašky. I pak je však z čeho vybírat. Vedle tašek v mnoha provedeních, ať už pálených nebo betonových, lze střechu pokrýt osvědčenou břidlicí nebo šindelem, ale zrovna tak vláknocementovými deskami, krytinami z pozinkovaného plechu s barevnou úpravou, nebo bitumenovými dílci na bázi asfaltové lepenky, pro které se užívá název bonnský nebo kanadský šindel.

Většina majitelů domů volí klasiku, za kterou se považují střešní krytina z pálené hlíny a betonu. Oba typy tašek se vyrábějí v mnoha barevných odstínech a v různém designu. Výhodou je i široká škála doplňků. U pálené tašky patří stále k nejžádanějším červená barva, přesněji řečeno památkově červená pálená taška. Svou roli zde hrají i peníze. Základní odstín bývá nejlevnější. Náročnější zákazníci si mohou vybrat buď glazuru, nebo engobu. Jako engoby se označují barevné matné až pololesklé tašky. Jsou potaženy tenkým povlakem z keramické směsi, který se nanese na vysušenou tašku a vypálí. V případě glazovaných tašek se používá stejný výrobní postup, keramická směs však obsahuje vyšší podíl sklovitých příměsí a díky tomu tašky získávají lesk. Oba typy těchto povrchových úprav jsou podstatně hladší než povrch běžných režných tašek, takže se tolik neznečišťují a hůře se na nich ujímá mech.

Pro více informací se můžete podívat na video: http://loskutak.nova.cz/clanek/stavime/jak-vybrat-spravnou-strechu.html

Výběr střešní plechové krytiny

Lehké střešní krytiny splňují veškeré estetické, technické i funkční požadavky kladené na střešní krytinu. Krytiny jsou profilovány do tvaru klasických střešních tašek s výraznou, nebo naopak nenápadnou vlnou. Dávají tak střeše dokonalý vzhled a majiteli možnost zvolit střešní krytinu ve stylu a barvě korespondující s dalšími stavebními prvky.

Charakteristickou vlastností krytin je snadná a rychlá montáž, dlouhá životnost a minimální údržba.

Trapézové plechy patří již po desetiletí ke střešním a stěnovým krytinám s nejlepším poměrem výkonu a ceny. Tyto velkoformátové krytiny jsou nyní vyráběny s vysokou přesností, díky které jsou veškeré spoje krytiny enormně těsné a pro nezasvěcené pozorovatele téměr neviditelné. Trapézové plechy se vyrábějí v různých barevných odstínech a tloušťkách. Je proto možné vybrat ten správný profil na kteroukoliv konstrukci.

Okapový systém je vhodný pro všechny typy střech. Poplastovaný plech tvoří vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky mnoha barevným odstínům lze okapový systém velmi snadno přizpůsobit barvě střešní krytiny, fasády či okenních rámů.